scroll
14 بهمن 1401 - 23:12

ثبت ۱۴۷ هزار و ۵۲۶ نامگذاری با نام مبارک علی در خراسان‌شمالی

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی گفت: با توجه به اطلاعات پایگاه ثبت احوال 147 هزار و 526 نفر از ابتدای تاسیس ثبت احوال استان به نام مبارک علی و ترکیبات آن در استان نامگذاری شده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، عصر امروز علی زاهدی نیا،مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی در گفت‌وگو‌ با رسانه‌ها اظهارکرد: براساس آخرین برآوردهای جمعیتی در استان تعداد ۵۰۳ هزار و ۲۳۰ نفر از جمعیت استان را مردان و ۴۹۸ هزار و ۳۸۶ نفر را زنان تشکیل می دهند، که با توجه به اطلاعات پایگاه ثبت احوال ۱۴۷ هزار و ۵۲۶ نفر از ابتدای تاسیس ثبت احوال استان به نام مبارک علی و ترکیبات آن در استان نامگذاری شده اند.

وی گفت: از این رقم حدود ۲۹.۶ درصد از جمعیت مردان در پایان دی ماه سال جاری می باشد.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی افزود: طی ۱۰ ماهه سال جاری تعداد ۱۰ هزار و ۶۴۲ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده است که تعداد ۴۵۳ نفر از این ولادت ها مرتبط با پسران بوده و با نام مبارک علی و ترکیبات آن نامگذاری شده اند.

زاهدی نیا ادامه داد: سه نام منتخب مردان در ده ماهه سال ۱۴۰۱ که بیشترین فراوانی را دارند محمد، امیرعلی، علی باشد که این امر نشان دهنده علاقه و ارادت مردم عزیز استان به خاندان عصمت و طهارت و در واقع بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم براساس آموزه های دینی است.

گفتنی است، جمعیت کل استان تا پایان دی ماه سال جاری، یک میلیون و یک هزار ۶۱۶  نفر می باشد.

پایان پیام/ز

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017579